Derin devletin kırılmaya başlayan demir kilitleri.

Bir bakıyorsunuz geriye,ileriye gitmek istiyorsunuz,

DENİZE DÜŞÜYORSUNUZ, ESKİDEN DENİZDE BİR YILAN VARDI DÜŞÜNCE SARILACAĞIMIZ,SARILA BİLECEĞİMİZ.

ŞİMDİ O DENİZDE YILANLAR TİMSAHLAR KÖPEK BALIKLARI,YUNUS BALIĞI GÖRÜNÜMÜNDE KÖPEK BALIKLARIDA VAR,

BİR DÖNEMLERİN ORDU KOMUTANLARINDAM .......... KİŞİ REİSİ CUMHUR SÜLEYMAN DEMİRELDEN İZİN GERETİREN BİR GÖREV EMRİ GEREĞİ ARANMASI GEREKİR.... ORDU KOMUTANI DİĞER KOMUTANA VERDİĞİ CEVAP- KİMDEN ANLAMADIM CUMHUR BAŞKANINDANMI -HI YA  SEN ONU BANA BIRAK! SÜLO BİZDEN BİZİM KESTİĞİMİZİ YER DİYE BİLECEK KADAR ARADAKİ SAMİMİYETE Mİ DERSİNİZ,KENDİNE VERİLEN,SELAYETEMİ GÜVENİYORDU BİLİNMEZ..

SİYASETİN SUYU ISINMAKTA OLAN  TAVDA BEKLEYEN DEMİR OLAN ADALATE YARGIYA,KOLLUK GÜÇLERİNE KAÇARSA,O ÜLKEDE FARKINDA BİLE OLMADIĞINIZ,YADA FARKINDA OLMAK İSTEMEDİĞİNİZ, KOLLUK GÜÇLERİ ARASINDA SAVAŞLAR ÇIKARTIRSINIZ,..

SORUN MİT JANDARMA POLİS MESELESİ DEĞİL,BUNLAR ARASINDA HERKESİN GÖREV YETKİ VE SORUMLULUKLARINI HERKESE GÖRÜNMEYECEK KADAR İNCE, AMA AŞILMIYACAK KADARDA  ÇELİKTEN SURLAR ÖRMESİ GEREKTİĞİNİ BİLİR,EĞER BUNLAR BİR BİRİNE GİRMİŞSE BİLİNİZKİ ÖYLE OLMASI İSTENİLDİĞİ İÇİNDİR.

SİYASET FARKLI BİR OLGU FARKLI BİR DURUŞ- SİYASETTEN HÜKÜMETE GEÇİŞ VE ORADA MİLLETİN  DEVLETİNİ OLUŞTURAN HÜKÜMET OLARAK DURA BİLMEK KALA BİLMEK FARKLI BİR SANAT  VE SANATCI OLMAYI GEREKTİRİR.

BİR ÜLKENİN BASBAKANI- CUMHURBAŞKANI- O ÜLKENİN VE ÜLKEDE YAŞAYAN MİLLETİN  BABASI KİFAYESİNDEDİR, DÜŞÜNÜN BİR AİLE BİRE Yİ  4 ÇOCUKLU BİR AİLEDE ÇOCUĞUNUN BİRİSİNİ BASININ TACI DİĞERİNİDE AYAGININ ALTINA PASPAS EDERSE  O AİLEDE AİLE BİREYİ OLMAKTAN HAKTAN HUKUKTAN VE ADALETTEN BAHSEDİLEMEZ.

ÜLKENİN GÜVENLİK GÜÇLERİ VE FARKLI KOLLUK GÜÇLERİ KİMSENİN BABASININ MEKANI DEĞİLDİR OLMAMALIDA SAPLA SAMANI KARIŞTIRDIĞINIZ ANDA Kİ GENELDE BU SİYASET EĞİTİMİNDEN YOKSUN İNSANLARIN,İKTİDARA GELMESİ ÇOĞUNLUKCU BİR GÜÇLE GELMESİ İLE MÜMKÜNDÜR..

NE DEMEK LAZIM, HÜKÜMET VE HÜKÜMETİN TUM KANATLARI BİR DEVLET DURUSU SERGİLEMEKTEN ÇOK DEVLETCİLİK OYNAMAYA ÇALIŞIYORSA O ÜLKEDE KAUSLARIN ARDI ARKASI KESİLMEYECEKTİR.


Kaynak : siaidedektiflik.blogcu.com

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !