``MİLYAR DOLARLIK PAZAR YARATAN SLOGAN``:HEDEF "TERÖRİZM"

 

MİLYAR DOLARLIK PAZAR YARATAN SLOGAN: HEDEF TERÖRİZM
Sayısız Hollywood filminde bilim-kurgu tarzında izlediğimiz bu tür casusluk faaliyetleri,çoğunlukla hükümetler,milli istihbarat örgütleri, ordular veya kolluk güçleri tarafından kullanılıyordu.

Belirtilen amaç ise hep masumdu:Düşman devletlere veya terörizme karşı onlar harekete geçmeden önce tedbir almak ve harekete geçmek.Yani önleyici istihbarat.
Milli devletlerin hızla yükseldiği dönemlerde bu masumane amaç hiçbir zaman tepki görmedi.Bu basit yöntemlerle masumiyet derecesinin asla bilinmediği milyonlarca insanın dinlendiği anlaşıldı.
 
Özel hayatının gizliliğine önem verenler,işadamları,politikacılar ve birçok insan ise dinlemeye karşı tedbirini alarak bu Biri Bizi Gözetliyor programından kurtulmayı başardı.
 
Yine de casusluk faaliyetlerinden kaçmayı olanaklı kılan her yönteme karşılık,üretilen her yeni teknoloji herkesi yeniden bu gizli telekulağın işitme bölgesinin içerisine soktu.
 
Değişen alışkanlıklar ve yaşam tarzları yepyeni yöntemlerin geliştirilmesine ve her seferinde daha çok insanın casus telekulakların kapsama alanına girmesine neden oldu.
 
Bugün artık bir paranoyaya dönüşen "hepimiz izleniyoruz,hepimiz dinleniyoruz" sözleri,hep hükümetler veya istihbarat kuruluşları tarafından inkar edildi. Gelen cevap daima,"Sadece kötü adamların peşindeyiz.Tüm izleme ve dinlemeler,devletin ve halkın güvenliği için" oldu.
 
KAÇIŞ YOK!
Buna karşılık Wikileaks tarafından açıklanan "Casus Dosyalar" yani "Spy Files" isimli belgelere kadar,devletlerin,istihbarat kuruluşlarının,güvenlik güçlerinin ve belki da daha kimlerin ne kadar yüksek bir casusluk veya dinleme-izleme teknolojisine erişim imkanı olduğu,kaç kişinin dinlenebildiği,nasıl dinlenebildiği konusu tam bir muammaydı.
 
Fakat açıklanan belgeler ve iddialar gösteriyor ki,"güvenlik" gerekçesiyle yaratılan ve yıllık 5 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan bu sektörün kulakları ve gözlerinden dünya yüzeyinde hiç kimsenin kurtulma şansı yok.
 
http://t.co/UepcI098                                                                                       /TAKİP EDİNİZ @djtdedektiflik
EKLEYİNİZ 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !