" OKULDA GİZLİ KAMERA İDDASI" Peki ama sebep ne?ydi

 

OKULDA GIZLI KAMERA IDDIASI 

     Adana'da bir lisenin ögretmenler odasina eski okul müdürü tarafindan gizli kamera ve ses kayit cihazi yerlestirildigi iddia edildi.

Merkez Yüregir ilçesindeki bir lisede, geçen egitim-ögretim sezonunda müdür olarak atanan S.F.A'nin talimatiyla hirsizlik ve kavga olaylarini önleyebilmek için okul koridorlarini, bahçesini ve laboratuvarlari gösteren güvenlik kameralari yerlestirildi.

Danistay karariyla atamalarin iptal edilmesinin ardindan S.F.A, okul müdürlügünden alinarak bir baska lisedeki ögretmenlik görevine geri döndü.

Okulda görevli bazi ögretmenler, ögretmenler odasinda yangin sensörü olarak yerlestirilen cihazin içinde kamera oldugundan süphelenerek, durumu diger idarecilere bildirdiler.

Iddiaya göre, yangin sensörünün içinde, kamera ve ses kayit cihazi bulundu.

Bunun üzerine, bazi ögretmenler tarafindan durum, dilekçe ile Yüregir Ilçe Milli egitim Müdürlügü ve Adana Il Milli egitim Müdürlügüne bildirildi.

Il Milli egitim Müdürü Abdulgafur Büyükfirat, iddialarin kendilerine ulastigini, bir kurul olusturuldugunu ve müfettisler tarafindan iddialarin incelendigini belirterek, ''Eger bir suç unsurun rastlanirsa hem idari hem de adli sorusturma için gerekli girisimleri yapacagiz'' dedi.

Üyelerinin de bulundugu okulda sendika olarak iddia ile ilgili çalisma yürüttüklerini isöyleyen egitim-Sen Sube Baskani Güven Boga, sözlerini söyle sürdürdü:

''Su anda bir okulda ögretmenlik yapan kisinin, müdürlük görevi sirasinda ögretmenler odasinda konusulanlari dinleyip, egitimcileri kendi tarafindan olan ve olmayanlar olarak ayirmaya çalistigi ögrenildi. Bu konunun takipçisi olacagiz.''

Kaynak: Zaman

Tarih: 15:00:22 28.10.2008
 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !