"POLİKLİNİKTE GİZLİ KAMERA BULUNDU"

 

HASTANE POLIKLINIGINDE 3 GIZLI KAMERA BULUNDU 

     Plastik kutular içine gizlenerek kalorifer petegi araligina konulan kameralari fark eden hastane yönetimi, durumu güvenlik güçlerine bildirdi. Polis ve savcilik, olayla ilgili sorusturma baslatti. Iddiaya göre, hastanenin Beyin Cerrahi Bölümü 'nde görevli bir sekreter, pazartesi günü polikliniklerde temizlik yaparken kalorifer petegi üzerinde, plastik bir kutuya rastladi. Kutuyu açan sekreter, içerisindeki kamerayi görünce 'güvenlik gerekçesiyle konulmus olabilir' düsüncesiyle teknik servise iletti. Teknik servis de, böyle bir düzenek kurmadiklarini belirterek durumu hastane yönetimine bildirdi.

Bunun üzerine hastanede arastirma yapan yönetim, Beyin Cerrahi Bölümü 'nün iki ayri polikliniginde ayni özellikte iki kamera daha oldugunu belirledi. Yetkililer, durumu Polise bildirdi. Uzmanlar, söz konusu kamerayla çekilen görüntülerin wireless yöntemiyle hastane yakininda bir yerde bulunan bilgisayarlara aktarilmis olabilecegini belirtti.

Il saglik Müdürü Dr . Hüseyin Fidan , polikliniklere gizli kamera yerlestirilmesini nefretle karsiladiklarini söyledi. Yasadisi olaya karisanlarin ortaya çikarilmasi için her türlü delili Polise teslim ettiklerini kaydeden Fidan sunlari söyledi: "Herhangi bir islem yapilmadan Yunus Emre Devlet Hastanesi Bastabipligimiz tarafindan hemen Emniyet müdürlügüne haber verilerek adli sorusturmanin ve incelemenin yapilmasi istendi. Hastane idaremiz, hasta ve Doktor mahremiyetine yönelik olarak yapilan bu komplonun bir an önce ortaya çikarilmasi ve suçlularin belirlenmesi için müsteki olarak Emniyet Müdürlügü 'ne sikayette bulundu."

Eskisehir Tabip Odasi Baskani Muharrem Senel , poliklinik odalarinda gizli kamera bulunmasinin insan haklari, hekim haklari ve hasta haklari açisindan kabul edilemez bir durum oldugunu söyledi. Senel , olayla ilgili Cumhuriyet savciligina suç duyurusunda bulunduklarini bildirdi.
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !